Torowanie

Moto Park Kraków – pierwsza wizyta

   Tuż po oficjalnym otwarciu, udało nam się wreszcie odwiedzić obiekt po raz pierwszy i zgodnie z obietnicą dzielimy się wrażeniami, tor a w zasadzie centrum szkoleniowo – sportowe to obiekt typowo treningowy służący do doskonalenia jazdy zarówno samochodem jak i motocyklem.  Entuzjastów motocyklowego torowania muszę rozczarować nie jest to Poznań czy nawet otwarty ostatnio Silesia Ring to typowy obiekt szkoleniowy jakich powstało ostatnio kilka w Polsce, jednak potrzebny i z dawna wyczekiwany przez ludzi z Małopolski. Nitka toru do zabawy motocyklowej, bo to ciekawi nas najbardziej ma ok 620 m, (tak przynajmniej zmierzył mój RaceChrono) i jest kombinacją 10 zakrętów o zarówno malejącym jak i rosnącym promieniu. Asfalt dość przyczepny, czysty (trawa już powoli zarasta pobocza i piasek nie wpada na tor), prędkości raczej niskie w jednym miejscu ok 100 km/h max i niestety drugi bieg 🙁 (Yamaha R1). Wszystko to sprawia, że jest to miejsce typowe do trenowania umiejętności technicznych, czego wielu z nas brakuje ale też bardzo przydatnych się na dużych torach no i sprawia wiele frajdy. Czasy przejazdu w okolicach 40 sekund (moją ciężką R1, która niestety nie lubi niskich obrotów) i niżej, miejsce do dobrej zabawy dla zdecydowanie mniejszych pojemności  no i  supermoto, które były na torze i naprawdę dobrze się bawiły. Musicie też pamiętać o 98dB, to obiekt treningowy a nie tor wyścigowy, mnie nie wpuścili jednak zawsze mam przy sobie seryjne wydechy a ich zmiana to 10 min, więc nie miałem problemu.

Moto Park Kraków kmflaga nakis

   Organizator, o nim też warto wspomnieć, zasługuje na duży plus. Rejestracja i opłata internetowa jest intuicyjnie baaardzo prosta i szybka, otrzymujecie potwierdzenie mailowe i wystarczy już tylko z dowodem potwierdzającym tożsamość zgłosić (30 min przez startem) na torze :). Dodatkowo, w dniu kiedy miałem rezerwację zepsuł mi się samochód i nie miałem czy dowieźć mojego moto na tor, wystarczył telefon z prośba o przełożenie na inny termin i załatwione, za drugim razem zjawiłem się na torze i zaczął padać deszcze, organizator postanowił odwołać jazdy i wszystkim którzy się zjawili zamienić je na dowolnie wybrany przez nich inny termin (nie do pomyślenia na dużych torach). Formuła wolnych jazd bo o niej piszę niczym się nie różni od tych z innych torów, mamy 2h, są dwie grupy wjeżdżające co 20 min. Koszt 100 zł za 3x 20 minut, można powiedzieć tylko albo aż, w Poznaniu za 6 x 20 minut zapłacicie 490 zł, oczywiście nie ma co porównywać tych dwu miejsc ale wydaje mi się, że kwota nie jest wygórowana a dzięki bezpieczeństwu i frajdzie wraca się z nawiązką. 

Moto Park Kraków Timeflaga nakis

 Pewnie tam jeszcze wrócę i nie dlatego, że mam tam 15 minut samochodem :), ale obiecałem onboard z nitki toru, i więcej ciekawych zdjęć. Wkrótce też znajdziecie więcej informacji i foto z miejsca na łamach naszej strony w zakładce tory.

IMG_8494flaga nakis IMG_8497flaga nakis IMG_8498flaga nakis

IMG_8503flaga nakis IMG_8505flaga nakis IMG_8507flaga nakis

IMG_8509flaga nakis IMG_8512flaga nakis

 

 

 

 

Dodaj komentarz