Brak Kategorii,  Torowanie

SILESIA RING – naszym okiem

Silesia Ring – to nowe miejsce na polskiej mapie torowej, które przy ostatnich problemach poznania i ciekawym usytuowaniu stało się bardzo dobrą alternatywą zwłaszcza dla całej centralnej i południowej polski. Otwarty na początku roku obiekt rozbudowywał się na naszych oczach, dziś po toitoi-ach i placu budowy nie ma już śladu a paddock nabiera imponującego wyglądu.

 IMG_9623mini    IMG_9732mini   IMG_9655mini

Sama nitka toru jest niecałe 500 metrów krótsza od poznania w kilku miejscach nieco bardziej niebezpieczna (zjazd do paddocu, wyjście na prostą czy zakończenie prostej startowej) i zdecydowanie mniej profesjonalnie wykończona nie mniej jednak właściciele cały czas pracują nad poprawą bezpieczeństwa i rozbudową całego terenu. Widzimy tworzący się tor motocrossowy, słyszeliśmy o planie przebudowy zjazdu do paddocu, mamy nadzieję, że boksy będą zamykana bo inaczej dla motocyklistów marny z nich pożytek ale całość robi wrażenie.

 IMG_9683mini    IMG_9697mini

IMG_9733mini

Przebywając na jednym z ewentów usłyszałem “… jeżeli to miejsce jest w trakcie budowy i już tak wygląda to z pewnością wkrótce będziemy mieli super obiekt na południu …” czego im, sobie i Wam życzę.

Więcej informacji  i zdjęć oraz jedno okrążenie po torze znajdziecie  <<TUTAJ>>

Leave a Reply