Ładowanie Wydarzenia

← Wróc do Wydarzenia

Speed Day

+48 733 345 300||http://www.speed-day.pl/

Flaga-polska
Tor Poznań, mini Gdańsk, mini Koszalin

IMG_5738mini   IMG_5736mini

 

 

 

 

 

 

Speed Day to treningi dla każdego motocyklisty chcącego nauczyć się dobrze jeździć lub poprawić swoje umiejętności w kontrolowanych warunkach. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wykwalifikowana kadra posiadająca uprawnienia krajowe oraz światowe. Tor „Poznań” spełnia rygorystyczne wymagania homologacyjne egzekwowane przez europejską federację motocyklową FIM Europe. Wszystko to sprawia że uczestnicy mają zagwarantowane najwyższe parametry bezpieczeństwa w czasie treningów.

Wymagania które należy spełnić aby należeć do świata Speed Day:

  1. Sprawny i bezpieczny motocykl emitujący nie więcej niż 98 dB/A wg norm pomiaru.
  2. Kombinezon jedno lub dwu częściowy (dopuszczalny strój tekstylny z ochraniaczami), atestowany kask, odpowiednie obuwie i rękawiczki.
  3. Posiadać lub zdać egzamin na Moto Kartę (szczegóły na stronie organizatora)

Uczestnicy dzieleni są na 4 grupy w zależności od stopnia zaawansowania oraz uzyskiwanych czasów jednego okrążenia. Osoby, które są po raz pierwszy na Speed Day’u kwalifikowane są do grupy początkującej. W trakcie zajęć możliwa jest zmiana grup, zarówno „w górę” jak i „w dół”. Speed Day w 3 pierwszych sesjach oferuje grupie początkującej jazdę z instruktorem. Za instruktorem jedzie wówczas do kilku uczestników, pokonują tor optymalną nitką toru jazdy, podpatrują jak jedzie prowadzący i poprawiają ewentualne błędy. Po zjeździe z sesji spotykają się z Instruktorem, wskazuje on elementy jazdy które powinny ulec poprawie podczas kolejnej sesji. Popołudniowe sesje są już przeznaczone do samodzielnej jazdy, można wtedy szlifować i doskonalić wcześniej zdobytą wiedzę czy umiejętności. Jazdy w pierwszych sesjach z Instruktorem nie są dla uczestników obowiązkowe.

SpeedDayGIF

  • Nie znaleziono żadnych wyników.